Sinj – novi centar aktivnosti na studiju “Mediteranske poljoprivrede”

Studij “Mediteranske poljoprivrede” Sveučilišta u Splitu je, uz prostore u centru Dioklecijanove palače (Poljana kraljice Jelene 1), dobio mogućnost da se približi poljoprivrednicima Cetinske krajine na način da će centar aktivnosti studija biti u prostorima Alkarskih dvora u Sinju. Namjera je da se našim studentima omogući da u realnim uvjetima usvoje nova znanja i spreme se za tržište rada na najbolji način.

Rektor Splitskog Sveučilišta prof. dr. sc. Dragan Ljutić je pružio podršku realizaciji ovog projekta odnosno širenju aktivnosti na studiju “Mediteranske poljoprivrede”. Ova izuzetno vrijedna suradnja ostvarena je u dogovoru sa Kristinom Križanac, gradonačelnicom grada Sinja i Stipom Jukićem, predsjednikom Viteškog alkarskog društva.

Grad Sinj je, odlukom Senata na 34. sjednici, postao središte izvođenja studija na adresi Put Petrovca 12.

Alkarski dvori, novi centar aktivnosti studija “Mediteranske poljoprivrede”