Studij “Mediteranska poljoprivreda” smjerovi: vinogradarstvo i vinarstvo; hortikultura – opis studijskog programa

Preddiplomski sveučilišni studijski program “Mediteranska poljoprivreda” se realizira kroz šest semestara, od čega su prva dva semestra zajednička za sve studijske smjerove zbog izučavanja baznih poljoprivrednih predmeta koji su preduvjet za specijalizaciju u pojedinim područjima poljoprivrede u trećem, četvrtom, petom i šestom semestru.

Studijski program se provodi kroz tri godine (šest semestara) s ukupnim opterećenjem studenata/ica od 180 ECTS bodova. Program se izvodi kroz obvezne predmeta (na svim godinama studija) i kroz izborne predmete (2 i 3 godina). Izborom predmeta studenti biraju između dva usmjerenja. Usmjerenje se upisuje pri upisu na drugu godinu studija na temelju uspjeha na prvoj godini studiranja pri čemu studenti na temelju prosjeka ocjena imaju prednost kod biranja smjera. Realizaciju smjera vinogradarstvo i vinarstvo ili hortikultura studenti ostvaraju izborom predmeta iz određenog usmjerenja u iznosu od minimalno 41 ECTS-a računajući završni rad i obavezne predmete iz određenog usmjerenja. Predmeti određenog smjera u kodu imaju oznaku VIV (vinogradarstvo i vinarstvo) ili H (hortikultura) bilo oni izborni ili obavezni. Upisna kvota za izborne predmete je 18 studenata/ica, osim ako nositelj predmeta ne oglasi drugačije. Studentske grupe kod provođenja nastave kroz laboratorijske vježbe ne smiju biti veće od 12 studenata, a u slučaju terenskog izvođenja nastave grupe mogu biti do 15 studenata. Prema posebnoj odluci „Odbor za unaprjeđenje kvalitete studija mediteranske poljoprivrede“ studentske grupe mogu biti i veće. U sklopu svakog opisa predmeta je naznačen uvjet za njegov upis (ako ga ima). Studenti imaju na izbor predmeta van usmjerenja koji mogu odabrati prema vlastitim preferencijama. Ti predmeti su označeni kodom I i na studiju ih ima 7.

Popis predmeta (obaveznih i izbornih) po semestrima:

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Studijski program “Mediteranska poljoprivreda”