Upis studija – osnovne informacije

E-mail: referada@mp.unist.hr
IBAN: HR0524070001100578938

STUDIJSKI PROGRAM

Sveučilišni prijediplomski studij Mediteranska poljoprivreda traje tri godine, a završetkom studija stječe se 180 ECTS bodova i akademski naziv sveučilišni prvostupnik/prvostupnica inženjer/inženjerka mediteranske poljoprivrede (univ. bacc. ing. agr.).
Upisna kvota za sveučilišni prijediplomski studij Mediteranska poljoprivreda za 2024./2025. akademsku godinu iznosi kako slijedi:

Pristupnici sa državnom maturomUkupna upisna kvota

Pristupnici s državnom maturom

NAČIN PRIJAVE I UVJETI UPISA

Prijava za upis na sveučilišni prijediplomski studij Mediteranska poljoprivreda Sveučilišta u Splitu obavlja se putem Nacionalnog informacijskog sustava prijava na visoka učilišta (NISpVU) kojemu se pristupa na internetskoj stranici www.postani-student.hr.

Na natječaj za upis sveučilišnog prijediplomskog studija Mediteranska poljoprivreda mogu se prijaviti pristupnici koji imaju položenu državnu maturu i nalaze se na rang listi Središnjeg prijavnog ureda.

Rang-lista prijavljenih pristupnika za upis na studij sastavlja se prema sljedećem sustavu bodovanja:

a) Na temelju uspjeha u srednjoj školi: do 500 bodova
b) Na temelju položenih ispita na državnoj maturi: do 500 bodova

• Hrvatski jezik (razina B): do 150 bodova
  • Matematika (razina B): do 200 bodova
  • Strani jezik (razina B): do 150 bodova

c) c) Na temelju dodatnih postignuća pristupnika IZRAVAN UPIS (1000 bodova) za jedno od sljedećih postignuća: osvojeno jedno mjesto od prva tri na državnim natjecanjima u RH ili sudjelovanje na međunarodnoj olimpijadi iz predmeta Matematika, Kemija, Biologija ili Hrvatski jezik, te jedno mjesto od prva tri na državnom natjecanju u RH iz obrazovnog sektora poljoprivrede, prehrane i veterine, podsektora poljoprivrede, discipline Agro i Hortus (na temelju potvrde Agencije za strukovno obrazovanje).

UPISI

Pored upisne dokumentacije navedene u općem dijelu natječaja, pristupnici su pri upisu dužni priložiti i sljedeću dokumentaciju:

• potvrda o prebivalištu ili elektronički zapis o prebivalištu izdan putem servisa e-Građani, umjesto preslike osobne iskaznice,
  • dvije fotografije veličine 35mm x 45mm,
  • dokaz o uplati troškova upisnine,
  • dokaz o uplati troškova školarine (samo pristupnici koji su ranije studirali na drugom prijediplomskom studiju i pristupnici sa državljanstvom izvan EU).

PODATCI ZA UPLATU

TROŠKOVI UPISNINETROŠKOVI ŠKOLARINE
PRIMATELJSveučilište u Splitu,
studij Mediteranska poljoprivreda
Sveučilište u Splitu,
studij Mediteranska poljoprivreda
IBANHR0524070001100578938HR0524070001100578938
MODEL I POZIV NA BROJModel 00 Poziv na broj: 1123-OIB studentaModel 00 Poziv na broj: 1123-OIB studenta
OPIS PLAĆANJATroškovi upisnineTroškovi školarine za akad. god. 2024./2025.
IZNOS53,09 €1061,78 €

Upisi pristupnika (preko Središnjeg prijavnog ureda) koji su ostvarili pravo upisa unutar upisne kvote i potvrdili namjeru upisa obavljat će se na adresi Sveučilište u Splitu, Poljana kraljice Jelene 1 (Peristil), II. kat, soba 1 i to:

• ljetni rok: 20. i 21. srpnja 2024. godine od 10:00 do 13:00 sati;
  • jesenski rok: 19. i 20. rujna 2024. godine od 10:00 do 13:00 sati (izvodi se u slučaju slobodnih mjesta nakon prvog upisnog roka i sve informacije za ovaj rok će se objaviti na mrežnoj stranici studija).

Sve dodatne obavijesti u svezi s upisom pristupnika koji su to pravo stekli temeljem konačne rang liste Središnjeg prijavnog ureda bit će objavljene na mrežnoj stranici www.medp.unist.hr i oglasnoj ploči Sveučilišta u Splitu na adresi Poljana kraljice Jelene 1 (Peristil).

Pristupnik koji je ostvario pravo upisa, a ne upiše se do isteka termina za upis, gubi pravo upisa.

Detaljne informacije o sveučilišnom prijediplomskom studiju Mediteranska poljoprivreda, kao i informacije o upisima, mogu se dobiti na mrežnoj stranici studija www.medp.unist.hr, telefon 021/558-248 i na adresi Sveučilište u Splitu, Poljana kraljice Jelene 1 (Peristil), II. kat.